Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på L O Rasmussensvej 8B, 3390 Hundested. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på L O Rasmussensvej 8B, 3390 Hundested. Den seneste handel fandt sted den 1. januar 2021, hvor Ammelund Ejendomme A/S erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 0 kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,85 mio. kr., hvoraf grunden udgør 491.000 kr.
Fakta om L O Rasmussensvej 8B, 3390 Hundested
Ejerlejligheden er placeret på L O Rasmussensvej 8B, 3390 Hundested. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 150 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Lejligheden er bygget i ét plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.875 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2021, hvor værdiansættelsen var 0 kr. i en almindelig fri handel, hvor Ammelund Ejendomme A/S købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 0 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,85 mio. kr., hvoraf grunden udgør 491.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Ammelund Ejendomme A/S, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Michael Ammelund er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 22 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 52,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Michael Ammelund, der også opererer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Michael Ammelund i alt 26 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Ammelund Ejendomme A/S ejer L O Rasmussensvej 8B, 3390 Hundested.
Den primære bygning blev opført i 1942 på L O Rasmussensvej 8B, 3390 Hundested.
Prisen var 0 kr., da L O Rasmussensvej 8B, 3390 Hundested senest blev handlet i 2021.
1,85 mio. kr. er vurdering på L O Rasmussensvej 8B, 3390 Hundested.