Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100922426

Kysthaven 33B

7130 Juelsminde
Hedensted Klakring By, Klakring, 30dc (Byzone) Dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2026
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal437 m²
Bygningsareal95 m²
Beboelsesareal95 m²

Resights giver dig alle oplysninger om huset på Kysthaven 33B, Klakring, 7130 Juelsminde. Undersøg husets sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset er lokaliseret på Kysthaven 33B, Klakring, 7130 Juelsminde. Huset har et bygningsareal á 95 m² og blev konstrueret i 2026 på en 437 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 25. august 2025, hvor Ejendomsselskabet Kysthaven P/S erhvervede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 3,09 mio. kr.

Fakta om Kysthaven 33B, Klakring, 7130 Juelsminde

Rækkehuset er beliggende på Kysthaven 33B, Klakring, 7130 Juelsminde og har et samlet bygningsareal á 95 m². Hovedbygningen er bygget i 2026 og befinder sig på en 437 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 95 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Ser man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige benyttelse af huset er til helårsbeboelse.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 25. august 2025, hvor værdiansættelsen af huset var 3,09 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Ejendomsselskabet Kysthaven P/S købte huset af SCHOU FRANDSEN EJENDOMME A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 1.536 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Ejendomsselskabet Kysthaven P/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Jon Stefansson er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer har i alt 44 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 63,3 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Ole Schou Frandsen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jon Stefansson i alt 69 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Ejendomsselskabet Kysthaven P/S ejer Kysthaven 33B, Klakring, 7130 Juelsminde.

Enhedens BBR-areal er 95 m² på Kysthaven 33B, Klakring, 7130 Juelsminde.

Den primære bygning blev bygget i 2026 på Kysthaven 33B, Klakring, 7130 Juelsminde.

Prisen var 3,09 mio. kr., da Kysthaven 33B, Klakring, 7130 Juelsminde senest blev handlet i 2025.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis