Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100834575

Kulmulevænget 51

5500 Middelfart
Middelfart Skrillinge By, Kauslunde, 2cc (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2025
Bebyggelsesprocent17%

Areal

Grundareal729 m²
Bygningsareal123 m²
Beboelsesareal99 m²

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Kulmulevænget 51, Svenstrup, 5500 Middelfart. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Kulmulevænget 51, Svenstrup, 5500 Middelfart. Ejendommen har et bygningsareal på 123 m² og blev opført i 2025 på en 729 m² stor grund.

Fakta om Kulmulevænget 51, Svenstrup, 5500 Middelfart

Villaen ligger placeret på Kulmulevænget 51, Svenstrup, 5500 Middelfart og har et samlet bygningsareal på 123 m². Hovedbygningen er opført i 2025 og er beliggende på en 729 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 99 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af NJB Ejendomme 1 ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med gennemførelse af byggeprojekter, mens BELLING HOLDING ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer har i alt 114 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 205 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Belling, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har BELLING HOLDING ApS i alt 506 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

NJB Ejendomme 1 ApS ejer Kulmulevænget 51, Svenstrup, 5500 Middelfart.

Enhedens BBR-areal er 99 m² på Kulmulevænget 51, Svenstrup, 5500 Middelfart.

Den primære bygning blev opført i 2025 på Kulmulevænget 51, Svenstrup, 5500 Middelfart.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis