Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100834610

Kulmulevænget 16

5500 Middelfart
Middelfart Skrillinge By, Kauslunde, 2dl (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2026
Bebyggelsesprocent17%

Areal

Grundareal729 m²
Bygningsareal123 m²
Beboelsesareal99 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Kulmulevænget 16, Svenstrup, 5500 Middelfart. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Kulmulevænget 16, Svenstrup, 5500 Middelfart. I 2026 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 123 m² på en 729 m² stor grund.

Fakta om Kulmulevænget 16, Svenstrup, 5500 Middelfart

Villaen har et samlet bygningsareal á 123 m² og ligger på Kulmulevænget 16, Svenstrup, 5500 Middelfart. Hovedbygningen er opført i 2026 og befinder sig på en 729 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 99 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af NJB Ejendomme 1 ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med gennemførelse af byggeprojekter, mens BELLING HOLDING ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer har i alt 114 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 205 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Belling, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har BELLING HOLDING ApS i alt 506 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

NJB Ejendomme 1 ApS ejer Kulmulevænget 16, Svenstrup, 5500 Middelfart.

Enhedens BBR-areal er 99 m² på Kulmulevænget 16, Svenstrup, 5500 Middelfart.

Den primære bygning blev opført i 2026 på Kulmulevænget 16, Svenstrup, 5500 Middelfart.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis