Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE283747ESR360-015380

Krøyers Gård 39, 2

4900 Nakskov
Lolland Nakskov Bygrunde, 786 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1992

Areal

Beboelsesareal88 m²

Få alle informationer om Krøyers Gård 39, 2., 4900 Nakskov på Resights. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Krøyers Gård 39, 2., 4900 Nakskov findes lejligheden. Den 21. december 2025 fandt den seneste handel sted, da CASA MARE ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 5,5 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 596.000 kr., hvoraf grunden udgør 203.000 kr.

Fakta om Krøyers Gård 39, 2., 4900 Nakskov

Ejerlejligheden ligger på Krøyers Gård 39, 2., 4900 Nakskov. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 88 m², hvoraf 85 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.461 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 21. december 2025, hvor værdiansættelsen var 5,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor CASA MARE ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 7.703 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 596.000 kr., hvoraf grunden udgør 203.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af CASA MARE ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med ejendomsmægleres aktiviteter, mens MJ ROSSING HOLDING ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 17 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 8,22 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jesper Hjort Rossing, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har MJ ROSSING HOLDING ApS i alt 21 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

CASA MARE ApS ejer Krøyers Gård 39, 2., 4900 Nakskov.

Den primære bygning blev bygget i 1992 på Krøyers Gård 39, 2., 4900 Nakskov.

Prisen var 5,5 mio. kr., da Krøyers Gård 39, 2., 4900 Nakskov senest blev handlet i 2025.

596.000 kr. er vurdering på Krøyers Gård 39, 2., 4900 Nakskov.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis