Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE707477ESR151-094155

Kronliljevej 9

2750 Ballerup
Ballerup Ågerup By, Pederstrup, 2b (Landzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1969

Areal

Bygningsareal40 m²
Beboelsesareal40 m²

Få alle oplysninger om Kronliljevej 9, Højvænge, 2750 Ballerup på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Kronliljevej 9, Højvænge, 2750 Ballerup ligger ejendommen.

Fakta om Kronliljevej 9, Højvænge, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen er placeret på Kronliljevej 9, Højvænge, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal á 40 m². Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 40 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der ingen fast kogeinstallation, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (kolonihave). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Kronliljevej 9, Højvænge, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev bygget i 1969 på Kronliljevej 9, Højvænge, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis