Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2178284ESR265-191972

Korvetvej 32

4040 Jyllinge
Roskilde Jyllinge By, Jyllinge, 14gx (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1973
Bebyggelsesprocent23%

Areal

Grundareal929 m²
Bygningsareal216 m²
Beboelsesareal216 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Korvetvej 32, 4040 Jyllinge. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Korvetvej 32, 4040 Jyllinge. I 1973 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 216 m² på en 929 m² stor grund. Den 12. oktober 2016 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,87 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,33 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,2 mio. kr.

Fakta om Korvetvej 32, 4040 Jyllinge

Villaen har et samlet bygningsareal på 216 m² og ligger placeret på Korvetvej 32, 4040 Jyllinge. Hovedbygningen, der er opført i 1973, blev senest ombygget i 1977 og ligger på en 929 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 7 værelser og har et BBR-areal på 216 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 21.654 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 12. oktober 2016, hvor værdiansættelsen på villaen var 2,87 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 13.287 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 4,33 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,2 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Korvetvej 32, 4040 Jyllinge.

Enhedens BBR-areal er 216 m² på Korvetvej 32, 4040 Jyllinge.

Den primære bygning blev bygget i 1973 på Korvetvej 32, 4040 Jyllinge.

Prisen var 2,87 mio. kr., da Korvetvej 32, 4040 Jyllinge senest blev handlet i 2016.

4,33 mio. kr. er vurdering på Korvetvej 32, 4040 Jyllinge.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis