Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5281892ESR540-014368

Kornblomstvej 3

6400 Sønderborg
Sønderborg Avnbøl, Ullerup, 280 (Landzone) Forsyning- og energidistribution
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2007
Bebyggelsesprocent4%

Areal

Grundareal1.873 m²
Bygningsareal67 m²
Erhvervsareal67 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Kornblomstvej 3, Avnbøl, 6400 Sønderborg. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Kornblomstvej 3, Avnbøl, 6400 Sønderborg findes ejendommen. I 2007 blev ejendommen opført med et bygningsareal á 67 m² på en 1.873 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 120.000 kr., hvoraf grunden udgør 28.100 kr.

Fakta om Kornblomstvej 3, Avnbøl, 6400 Sønderborg

Industriejendommen er placeret på Kornblomstvej 3, Avnbøl, 6400 Sønderborg og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 67 m² udgjort af to erhvervsenheder. Hovedbygningen er bygget i 2007 og er beliggende på en 1.873 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af metal, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommens primære anvendelse er til energi og forsyning. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 120.000 kr., hvoraf grunden udgør 28.100 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af N1 A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med distribution af elektricitet, mens Norlys a.m.b.a. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der tre led. Den officielle ejer besidder i alt 859 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 13,66 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lise Søgård Bering, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Norlys a.m.b.a. i alt 1.356 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

N1 A/S ejer Kornblomstvej 3, Avnbøl, 6400 Sønderborg.

Ejendommens BBR-areal er 67 m² på Kornblomstvej 3, Avnbøl, 6400 Sønderborg.

Den primære bygning blev opført i 2007 på Kornblomstvej 3, Avnbøl, 6400 Sønderborg.

120.000 kr. er vurdering på Kornblomstvej 3, Avnbøl, 6400 Sønderborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis