kommunerne nedenfor.
Kongstedgårds Alle 10A
6600 VejenResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Kongstedgårds Alle 10A, Askov, 6600 Vejen. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Kongstedgårds Alle 10A, Askov, 6600 Vejen. Ejendommen har et bygningsareal á 123 m² og blev opført i 2023 på en 422 m² stor grund.
Fakta om Kongstedgårds Alle 10A, Askov, 6600 Vejen
Villaen er placeret på Kongstedgårds Alle 10A, Askov, 6600 Vejen og har et samlet bygningsareal på 123 m². Den primære bygning er bygget i 2023 og befinder sig på en 422 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 123 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Hovedbygningen blev senest i 2023 tildelt et energimærke A2020. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af JMK Vejen ApS, der primært beskæftiger sig med gennemførelse af byggeprojekter, mens Søren Knag Pedersen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 70,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer har i alt 29 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 8,61 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren Knag Pedersen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Søren Knag Pedersen i alt 36 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Kongstedgårds Alle 10A, Askov, 6600 Vejen?
JMK Vejen ApS ejer Kongstedgårds Alle 10A, Askov, 6600 Vejen.
Hvor stor er Kongstedgårds Alle 10A, Askov, 6600 Vejen?
Enhedens BBR-areal er 123 m² på Kongstedgårds Alle 10A, Askov, 6600 Vejen.
Hvornår blev Kongstedgårds Alle 10A, Askov, 6600 Vejen opført?
Den primære bygning blev opført i 2023 på Kongstedgårds Alle 10A, Askov, 6600 Vejen.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.