kommunerne nedenfor.
Kong Haralds Park 3E, th
2765 SmørumVia Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum. Den 11. april 2011 fandt den seneste transaktion sted, da KONG HARALDS PARK 1 A/S erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 61 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 201.700 kr.
Fakta om Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum
Ejerlejligheden ligger på Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 102 m², mens det tinglyste areal udgør 88 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af "andet materiale" mens tagmaterialet består af metal. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.904 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 11. april 2011, hvor værdiansættelsen var 61 mio. kr. Det giver en kvadratmeterpris på 598.039 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 201.700 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af KONG HARALDS PARK 1 A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens WEST-COAST REAL ESTATE A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 15 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 33,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jesper Kristensen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har WEST-COAST REAL ESTATE A/S i alt 42 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum?
KONG HARALDS PARK 1 A/S ejer Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum.
Hvornår blev Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum bygget?
Den primære bygning blev opført i 2008 på Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum.
Hvad er prisen på Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum?
Prisen var 61 mio. kr., da Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum senest blev handlet i 2011.
Hvad er Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum vurderet til?
2,05 mio. kr. er vurdering på Kong Haralds Park 3E, 1. th, Smørumnedre, 2765 Smørum.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.