Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3039192ESR430-020043

Kolonihaverne Ved Kløvervej 10

5772 Kværndrup
Faaborg-Midtfyn Kværndrup By, Kværndrup, 16am (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal1.010 m²

Få alle informationer om Kolonihaverne Ved Kløvervej 10, 5772 Kværndrup på Resights. Se grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Kolonihaverne Ved Kløvervej 10, 5772 Kværndrup ligger grunden. Den 1. september 1983 fandt den seneste transaktion sted, da Faaborg-Midtfyn Kommune sikrede sig grunden via "anden overdragelse" til en værdi á 15.000 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 226.300 kr.

Fakta om Kolonihaverne Ved Kløvervej 10, 5772 Kværndrup

Grunden er placeret på Kolonihaverne Ved Kløvervej 10, 5772 Kværndrup.

Egenskaber

Grundens primære anvendelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 15.000 kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 1. september 1983. Det giver en kvadratmeterpris på 14 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 226.300 kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af Faaborg-Midtfyn Kommune, der hovedsageligt beskæftiger sig med generelle offentlige forvaltningsaktiviteter.

Ofte stillede spørgsmål

Faaborg-Midtfyn Kommune ejer Kolonihaverne Ved Kløvervej 10, 5772 Kværndrup.

Grundarealet er 1.010 m² på Kolonihaverne Ved Kløvervej 10, 5772 Kværndrup.

Prisen var 15.000 kr., da Kolonihaverne Ved Kløvervej 10, 5772 Kværndrup senest blev handlet i 1983.

226.300 kr. er vurdering på Kolonihaverne Ved Kløvervej 10, 5772 Kværndrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis