kommunerne nedenfor.
Kolding Åpark 2
6000 KoldingResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Kolding Åpark 2, 6000 Kolding. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Kolding Åpark 2, 6000 Kolding. Ejendommen har et bygningsareal á 4.533 m² og blev opført i 2011 på den 2.928 m² store grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 43 mio. kr., hvoraf grunden udgør 8,27 mio. kr.
Fakta om Kolding Åpark 2, 6000 Kolding
Industriejendommen er beliggende på Kolding Åpark 2, 6000 Kolding og består af én bygning med et samlet bygningsareal på 4.533 m² fordelt på syv erhvervsenheder. Hovedbygningen er bygget i 2011 og er lokaliseret på en 2.928 m² stor grund.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 5 etager. Der er i øvrigt en udnyttet kælder på 293 m². Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til handel og/eller kontor. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 343.220 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 43 mio. kr., hvoraf grunden udgør 8,27 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af DCV 2 A/S, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens BJERT HOLDING ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der tre led. Den officielle ejer besidder i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 107 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Martin Julius Klejs Jensen, der agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har BJERT HOLDING ApS i alt 30 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Kolding Åpark 2, 6000 Kolding?
DCV 2 A/S ejer Kolding Åpark 2, 6000 Kolding.
Hvor stor er Kolding Åpark 2, 6000 Kolding?
Ejendommens BBR-areal er 4.533 m² på Kolding Åpark 2, 6000 Kolding.
Hvornår blev Kolding Åpark 2, 6000 Kolding opført?
Den primære bygning blev bygget i 2011 på Kolding Åpark 2, 6000 Kolding.
Hvad er Kolding Åpark 2, 6000 Kolding vurderet til?
43 mio. kr. er vurdering på Kolding Åpark 2, 6000 Kolding.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.