Få alle informationer om Køjevænget 89, 2791 Dragør på Resights. Se bygningens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Bygningen er lokaliseret på Køjevænget 89, 2791 Dragør.
Fakta om Køjevænget 89, 2791 Dragør
Bygningen er beliggende på Køjevænget 89, 2791 Dragør. Enheden er bygget i 1999 og befinder sig på en 8.537 m² stor grund.
Egenskaber
Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af plastmaterialer. Bygningen benyttes primært til carport. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Bygningen er ejet af G/F Køjebo, der hovedsageligt beskæftiger sig med andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Gert Krogstrup Sørensen, der også fungerer som foreningsrepræsentant.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Køjevænget 89, 2791 Dragør.
Den primære bygning blev bygget i 1999 på Køjevænget 89, 2791 Dragør.