Få alle oplysninger om Koglevej 2, 3060 Espergærde på Resights. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Koglevej 2, 3060 Espergærde kan du finde ejendommen. I 1971 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 151 m² på en 644 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,73 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,08 mio. kr.
Fakta om Koglevej 2, 3060 Espergærde
Villaen ligger placeret på Koglevej 2, 3060 Espergærde og har et samlet bygningsareal på 151 m². Den primære bygning er opført i 1971 og ligger på en 644 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 151 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en kælder, der består af 56 m². Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens primære benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 28.087 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 4,73 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,08 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Koglevej 2, 3060 Espergærde.
Enhedens BBR-areal er 151 m² på Koglevej 2, 3060 Espergærde.
Den primære bygning blev bygget i 1971 på Koglevej 2, 3060 Espergærde.
4,73 mio. kr. er vurdering på Koglevej 2, 3060 Espergærde.