Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE240488ESR185-065103

Kofoed Jensens Alle 3, st th

2770 Kastrup
Tårnby Kastrup By, Kastrup, 2ft (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1952

Areal

Beboelsesareal67 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup. Den sidste handel fandt sted den 27. december 2019, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,55 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,55 mio. kr.

Fakta om Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup

Ejerlejligheden er beliggende på Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 67 m², mens det tinglyste areal udgør 68 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.238 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 27. december 2019, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 2,55 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 38.059 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,55 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup.

Den primære bygning blev opført i 1952 på Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup.

Prisen var 2,55 mio. kr., da Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup senest blev handlet i 2019.

2,37 mio. kr. er vurdering på Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis