Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 240488
ESR: 185065103

Kofoed Jensens Alle 3, th

2770 Kastrup
Tårnby Kommune: Kastrup By, Kastrup, 2ft (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på Kofoed Jensens Alle 3,  th, 2770 Kastrup

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup. Den sidste handel fandt sted den 27. december 2019, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,55 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,55 mio. kr.

Fakta om Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup

Ejerlejligheden er beliggende på Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 67 m², mens det tinglyste areal udgør 68 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.238 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 27. december 2019, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 2,55 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 38.059 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,55 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup?

En eller flere privat(e) ejer Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup.

Hvornår blev Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup bygget?

Den primære bygning blev opført i 1952 på Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup.

Hvad er Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup værd?

Prisen var 2,55 mio. kr., da Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup senest blev handlet i 2019.

Hvad er Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup vurderet til?

2,37 mio. kr. er vurdering på Kofoed Jensens Alle 3, st. th, 2770 Kastrup.

Ny vurdering
2.648.000 DKK
Ejendomsværdi foreløbig 2024
2.370.000 DKK
Ejendomsværdi ny 2020
D
Opførselsår
1952
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
67 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?