Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE240486ESR185-065073

Kofoed Jensens Alle 1, 2 th

2770 Kastrup
Tårnby Kastrup By, Kastrup, 2ft (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1952

Areal

Beboelsesareal50 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Kofoed Jensens Alle 1, 2. th, 2770 Kastrup. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Kofoed Jensens Alle 1, 2. th, 2770 Kastrup ligger lejligheden. Den 4. april 2014 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,2 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,17 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,76 mio. kr.

Fakta om Kofoed Jensens Alle 1, 2. th, 2770 Kastrup

Ejerlejligheden ligger på Kofoed Jensens Alle 1, 2. th, 2770 Kastrup. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 50 m², hvoraf 53 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.238 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 4. april 2014, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,2 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 24.000 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,17 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,76 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Kofoed Jensens Alle 1, 2. th, 2770 Kastrup.

Den primære bygning blev opført i 1952 på Kofoed Jensens Alle 1, 2. th, 2770 Kastrup.

Prisen var 1,2 mio. kr., da Kofoed Jensens Alle 1, 2. th, 2770 Kastrup senest blev handlet i 2014.

2,17 mio. kr. er vurdering på Kofoed Jensens Alle 1, 2. th, 2770 Kastrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis