Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2357723ESR217-065062

Kofod Anchers Vej 3

3060 Espergærde
Helsingør Mørdrup By, Mørdrup, 26f (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1975
Bebyggelsesprocent21%

Areal

Grundareal945 m²
Bygningsareal171 m²
Beboelsesareal153 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Kofod Anchers Vej 3, 3060 Espergærde. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Kofod Anchers Vej 3, 3060 Espergærde kan du finde ejendommen. I 1975 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 171 m² på en 945 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,59 mio. kr.

Fakta om Kofod Anchers Vej 3, 3060 Espergærde

Villaen ligger på Kofod Anchers Vej 3, 3060 Espergærde og har et samlet bygningsareal på 171 m². Den primære bygning, der er bygget i 1975, blev senest moderniseret i 1984 og er lokaliseret på en 945 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 153 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 24.051 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 3,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,59 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Kofod Anchers Vej 3, 3060 Espergærde.

Enhedens BBR-areal er 153 m² på Kofod Anchers Vej 3, 3060 Espergærde.

Den primære bygning blev bygget i 1975 på Kofod Anchers Vej 3, 3060 Espergærde.

3,7 mio. kr. er vurdering på Kofod Anchers Vej 3, 3060 Espergærde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis