Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE9881536ESR727-121242

Knudsminde 1

8300 Odder
Odder Odder By, Odder, 9cy (Byzone) Detailhandel
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2009
Bebyggelsesprocent24%

Areal

Grundareal4.372 m²
Bygningsareal1.038 m²
Erhvervsareal1.038 m²

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Knudsminde 1, 8300 Odder. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Knudsminde 1, 8300 Odder. Ejendommen har et bygningsareal på 1.038 m² og blev opført i 2009 på den 4.372 m² store grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 524.600 kr.

Fakta om Knudsminde 1, 8300 Odder

Industriejendommen er placeret på Knudsminde 1, 8300 Odder og består af to bygninger på 1.038 m² fordelt på et erhvervsenhed. Den primære bygning er opført i 2009 og er beliggende på en 4.372 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes hovedsageligt til handel og/eller kontor. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 13.662 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 524.600 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af SkjernInvest A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Jørgen Søndergaard Axelsen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 86 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 159 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jørgen Søndergaard Axelsen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jørgen Søndergaard Axelsen i alt 89 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

SkjernInvest A/S ejer Knudsminde 1, 8300 Odder.

Ejendommens BBR-areal er 1.038 m² på Knudsminde 1, 8300 Odder.

Den primære bygning blev opført i 2009 på Knudsminde 1, 8300 Odder.

4 mio. kr. er vurdering på Knudsminde 1, 8300 Odder.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis