kommunerne nedenfor.
Knudsgade 5, tv
9000 AalborgFå alle oplysninger om Knudsgade 5, 1. tv, 9000 Aalborg på Resights. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Knudsgade 5, 1. tv, 9000 Aalborg. Den seneste handel fandt sted den 1. juli 2024, hvor JFH V Ejendomme ApS sikrede sig lejligheden i en interessesammenfald til en værdi á 9,5 mio. kr.
Fakta om Knudsgade 5, 1. tv, 9000 Aalborg
Ejerlejligheden er placeret på Knudsgade 5, 1. tv, 9000 Aalborg. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 53 m², hvoraf 48 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.162 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. juli 2024, hvor værdiansættelsen var 9,5 mio. kr. i en interessesammenfald, hvor JFH V Ejendomme ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 22.352 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af JFH V Ejendomme ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens JFH HOLDING ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 28 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 212 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Mark Høgdahl Jensen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har JFH HOLDING ApS i alt 42 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Knudsgade 5, 1. tv, 9000 Aalborg?
JFH V Ejendomme ApS ejer Knudsgade 5, 1. tv, 9000 Aalborg.
Hvornår blev Knudsgade 5, 1. tv, 9000 Aalborg bygget?
Den primære bygning blev opført i 1903 på Knudsgade 5, 1. tv, 9000 Aalborg.
Hvad er Knudsgade 5, 1. tv, 9000 Aalborg's værdi?
Prisen var 9,5 mio. kr., da Knudsgade 5, 1. tv, 9000 Aalborg senest blev handlet i 2024.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.