Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100252963ESR265-003092

Knud Den Stores Vej 33C, 1

4000 Roskilde
Roskilde Klostermarken, Roskilde Jorder, 1kg (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1958

Areal

Beboelsesareal96 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Knud Den Stores Vej 33C, 1., 4000 Roskilde. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Knud Den Stores Vej 33C, 1., 4000 Roskilde.

Fakta om Knud Den Stores Vej 33C, 1., 4000 Roskilde

Ejerlejligheden er beliggende på Knud Den Stores Vej 33C, 1., 4000 Roskilde. Lejligheden har 4 værelser og har et BBR-areal på 96 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Lejligheden er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

Knud Den Stores Vej 33 I/S ejer Knud Den Stores Vej 33C, 1., 4000 Roskilde.

Den primære bygning blev opført i 1958 på Knud Den Stores Vej 33C, 1., 4000 Roskilde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis