kommunerne nedenfor.
Knagen 4
9490 PandrupResights giver dig alle informationer om ejendommen på Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup. Undersøg ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 86 m² og blev konstrueret i 1962 på en 2.520 m² stor grund. Den 30. august 2018 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,7 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,06 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,35 mio. kr.
Fakta om Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup
Fritidsejendommen ligger placeret på Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup og har et samlet bygningsareal á 86 m². Enheden er opført i 1962, senest ombygget i 1987 og befinder sig på en 2.520 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 86 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Ejendommen anvendes primært til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 14.661 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 30. august 2018, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,7 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 19.767 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 2,06 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,35 mio. kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup?
En eller flere privat(e) ejer Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup.
Hvad er BBR-arealet på Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup?
Enhedens BBR-areal er 86 m² på Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup.
Hvornår blev Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1962 på Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup.
Hvad er Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup's værdi?
Prisen var 1,7 mio. kr., da Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup senest blev handlet i 2018.
Hvad er Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup vurderet til?
2,06 mio. kr. er vurdering på Knagen 4, Rødhus, 9490 Pandrup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.