Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2175898ESR265-191816

Kløvervej 45

4040 Jyllinge
Roskilde Jyllinge By, Jyllinge, 4eg (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2004
Bebyggelsesprocent19%

Areal

Grundareal1.225 m²
Bygningsareal234 m²
Beboelsesareal184 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Kløvervej 45, 4040 Jyllinge. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Kløvervej 45, 4040 Jyllinge. I 2004 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 234 m² på en 1.225 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 28. maj 2003, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 810.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 5,47 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,25 mio. kr.

Fakta om Kløvervej 45, 4040 Jyllinge

Villaen har et samlet bygningsareal på 234 m² og ligger på Kløvervej 45, 4040 Jyllinge. Hovedbygningen er opført i 2004 og er lokaliseret på en 1.225 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 7 værelser og har et BBR-areal på 184 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 24.524 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 28. maj 2003, hvor værdiansættelsen på villaen var 810.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 3.461 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 5,47 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,25 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Kløvervej 45, 4040 Jyllinge.

Enhedens BBR-areal er 184 m² på Kløvervej 45, 4040 Jyllinge.

Den primære bygning blev opført i 2004 på Kløvervej 45, 4040 Jyllinge.

Prisen var 810.000 kr., da Kløvervej 45, 4040 Jyllinge senest blev handlet i 2003.

5,47 mio. kr. er vurdering på Kløvervej 45, 4040 Jyllinge.

Prøv gratis

Prøv gratis