Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5369882ESR330-019845

Klosterbanken 54

4200 Slagelse
Slagelse Slagelse Markjorder, 78e (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1967
Bebyggelsesprocent28%

Areal

Grundareal779 m²
Bygningsareal152 m²
Beboelsesareal152 m²
Areal af kælder65 m²

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Klosterbanken 54, 4200 Slagelse. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Klosterbanken 54, 4200 Slagelse. Ejendommen har et bygningsareal á 152 m² og blev opført i 1967 på en 779 m² stor grund. Den 10. oktober 2025 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3,15 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,42 mio. kr., hvoraf grunden udgør 939.000 kr.

Fakta om Klosterbanken 54, 4200 Slagelse

Villaen ligger på Klosterbanken 54, 4200 Slagelse og har et samlet bygningsareal på 152 m². Hovedbygningen er bygget i 1967 og er lokaliseret på en 779 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 152 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der er 0 m². Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Hovedbygningen blev senest i 2025 tildelt et energimærke D. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.710 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 10. oktober 2025, hvor værdiansættelsen på villaen var 3,15 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 14.516 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,42 mio. kr., hvoraf grunden udgør 939.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Klosterbanken 54, 4200 Slagelse.

Enhedens BBR-areal er 152 m² på Klosterbanken 54, 4200 Slagelse.

Den primære bygning blev bygget i 1967 på Klosterbanken 54, 4200 Slagelse.

Prisen var 3,15 mio. kr., da Klosterbanken 54, 4200 Slagelse senest blev handlet i 2025.

2,42 mio. kr. er vurdering på Klosterbanken 54, 4200 Slagelse.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis