Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Klokkesvinget 3, Buresø, 3550 Slangerup. Undersøg ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Klokkesvinget 3, Buresø, 3550 Slangerup. I 1988 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 86 m² på en 1.752 m² stor grund. Den 28. marts 2018 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,6 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,32 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,92 mio. kr.
Fakta om Klokkesvinget 3, Buresø, 3550 Slangerup
Fritidsejendommen er beliggende på Klokkesvinget 3, Buresø, 3550 Slangerup og har et samlet bygningsareal á 86 m². Enheden er bygget i 1988 og befinder sig på en 1.752 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 125 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der er 39 m². I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af stråtag. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til fritidsformål (feriehus). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 11.733 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 28. marts 2018, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 2,6 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 20.800 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 4,32 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,92 mio. kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Klokkesvinget 3, Buresø, 3550 Slangerup.
Enhedens BBR-areal er 125 m² på Klokkesvinget 3, Buresø, 3550 Slangerup.
Den primære bygning blev opført i 1988 på Klokkesvinget 3, Buresø, 3550 Slangerup.
Prisen var 2,6 mio. kr., da Klokkesvinget 3, Buresø, 3550 Slangerup senest blev handlet i 2018.
4,32 mio. kr. er vurdering på Klokkesvinget 3, Buresø, 3550 Slangerup.