Få alle informationer om Klokkehøjen 1, Håsum, 7860 Spøttrup på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Klokkehøjen 1, Håsum, 7860 Spøttrup.
Fakta om Klokkehøjen 1, Håsum, 7860 Spøttrup
Kulturejendommen er placeret på Klokkehøjen 1, Håsum, 7860 Spøttrup og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 260 m² fordelt på to erhvervsenheder. Hovedbygningen er opført i 1200 og er beliggende på en 3.790 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til kulturelle formål. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er ejet af Brøndum - Hvidbjerg - Håsum - Ramsing kirke, der primært beskæftiger sig med religiøse institutioners og foreningers aktiviteter. Den officielle ejer har i alt ti ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Søren Refsgaard, der også agerer som reel ejer.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Klokkehøjen 1, Håsum, 7860 Spøttrup.
Ejendommens BBR-areal er 260 m² på Klokkehøjen 1, Håsum, 7860 Spøttrup.
Den primære bygning blev bygget i 1200 på Klokkehøjen 1, Håsum, 7860 Spøttrup.