Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Klokkedybet 2B, Vinde, 7800 Skive. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Klokkedybet 2B, Vinde, 7800 Skive. I 2026 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 181 m² på en 805 m² stor grund. Den 1. oktober 2025 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 500.000 kr.
Fakta om Klokkedybet 2B, Vinde, 7800 Skive
Villaen er beliggende på Klokkedybet 2B, Vinde, 7800 Skive og har et samlet bygningsareal på 181 m². Hovedbygningen er opført i 2026 og er beliggende på en 805 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 136 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. oktober 2025, hvor værdiansættelsen på ejendommen var 500.000 kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte ejendommen af VINDE BAKKE A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 2.762 kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Klokkedybet 2B, Vinde, 7800 Skive.
Enhedens BBR-areal er 136 m² på Klokkedybet 2B, Vinde, 7800 Skive.
Den primære bygning blev bygget i 2026 på Klokkedybet 2B, Vinde, 7800 Skive.
Prisen var 500.000 kr., da Klokkedybet 2B, Vinde, 7800 Skive senest blev handlet i 2025.