Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Klitten 3, Udsholt, 3230 Græsted. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Klitten 3, Udsholt, 3230 Græsted finder du ejendommen. I 1905 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 85 m² på en 3.824 m² stor grund. Den 18. august 2022 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 15 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 9,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 6,52 mio. kr.
Fakta om Klitten 3, Udsholt, 3230 Græsted
Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 85 m² og ligger på Klitten 3, Udsholt, 3230 Græsted. Enheden er bygget i 1905 og befinder sig på en 3.824 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 85 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er derudover en kælder, der er ti m². Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 80.389 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 18. august 2022, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 15 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 157.894 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 9,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 6,52 mio. kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Klitten 3, Udsholt, 3230 Græsted.
Enhedens BBR-areal er 85 m² på Klitten 3, Udsholt, 3230 Græsted.
Den primære bygning blev opført i 1905 på Klitten 3, Udsholt, 3230 Græsted.
Prisen var 15 mio. kr., da Klitten 3, Udsholt, 3230 Græsted senest blev handlet i 2022.
9,2 mio. kr. er vurdering på Klitten 3, Udsholt, 3230 Græsted.