Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2470986ESR326-008693

Klintevænget 11

4200 Slagelse
Kalundborg Drøsselbjerg By, Drøsselbjerg, 11ar (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1963
Bebyggelsesprocent11%

Areal

Grundareal948 m²
Bygningsareal102 m²
Beboelsesareal102 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Klintevænget 11, Drøsselbjerg, 4200 Slagelse. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Klintevænget 11, Drøsselbjerg, 4200 Slagelse. Ejendommen har et bygningsareal á 102 m² og blev opført i 1963 på en 948 m² stor grund. Den 1. januar 2020 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,8 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,68 mio. kr., hvoraf grunden udgør 764.000 kr.

Fakta om Klintevænget 11, Drøsselbjerg, 4200 Slagelse

Fritidsejendommen ligger placeret på Klintevænget 11, Drøsselbjerg, 4200 Slagelse og har et samlet bygningsareal på 102 m². Enheden er bygget i 1963 og befinder sig på en 948 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 102 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.571 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2020, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,8 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 17.715 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,68 mio. kr., hvoraf grunden udgør 764.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Klintevænget 11, Drøsselbjerg, 4200 Slagelse.

Enhedens BBR-areal er 102 m² på Klintevænget 11, Drøsselbjerg, 4200 Slagelse.

Den primære bygning blev bygget i 1963 på Klintevænget 11, Drøsselbjerg, 4200 Slagelse.

Prisen var 1,8 mio. kr., da Klintevænget 11, Drøsselbjerg, 4200 Slagelse senest blev handlet i 2020.

1,68 mio. kr. er vurdering på Klintevænget 11, Drøsselbjerg, 4200 Slagelse.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis