Få alle informationer om Kirsten Munks Dal 19, 8700 Horsens på Resights. Undersøg husets sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Kirsten Munks Dal 19, 8700 Horsens. I 2021 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal på 96 m² på en 272 m² stor grund. Den 8. december 2020 fandt den seneste transaktion sted, da NS 2 ApS sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 5,7 mio. kr.
Fakta om Kirsten Munks Dal 19, 8700 Horsens
Rækkehuset ligger på Kirsten Munks Dal 19, 8700 Horsens og har et samlet bygningsareal á 96 m². Hovedbygningen er bygget i 2021 og er lokaliseret på en 272 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 96 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Husets primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Husets hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.319 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 8. december 2020, hvor værdiansættelsen af huset var 5,7 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor NS 2 ApS købte huset af Horsens Kommune. Det giver en kvadratmeterpris på 997 kr.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af NS 2 ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Seniorboliger A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 66 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 126 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Koncenton Seniorboliger A/S i alt 303 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
NS 2 ApS ejer Kirsten Munks Dal 19, 8700 Horsens.
Enhedens BBR-areal er 96 m² på Kirsten Munks Dal 19, 8700 Horsens.
Den primære bygning blev bygget i 2021 på Kirsten Munks Dal 19, 8700 Horsens.
Prisen var 5,7 mio. kr., da Kirsten Munks Dal 19, 8700 Horsens senest blev handlet i 2020.