Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE8269106ESR265-195563

Kirsebærhegnet 43

4040 Jyllinge
Roskilde Jyllinge By, Jyllinge, 1cr (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2001
Bebyggelsesprocent72%

Areal

Grundareal147 m²
Bygningsareal106 m²
Beboelsesareal106 m²

Via Resights kan du få alle informationer om huset på Kirsebærhegnet 43, 4040 Jyllinge. Undersøg husets sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset ligger på Kirsebærhegnet 43, 4040 Jyllinge. Huset har et bygningsareal på 106 m² og blev opført i 2001 på en 147 m² stor grund. Den 30. oktober 2015 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 1,94 mio. kr. Huset er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 755.000 kr.

Fakta om Kirsebærhegnet 43, 4040 Jyllinge

Rækkehuset ligger på Kirsebærhegnet 43, 4040 Jyllinge og har et samlet bygningsareal på 106 m². Den primære bygning er opført i 2001 og er placeret på en 147 m² stor grund, der er spredt på to jordstykker. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 106 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Husets primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.225 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 30. oktober 2015, hvor værdiansættelsen på rækkehuset var 1,94 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 18.349 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 755.000 kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Kirsebærhegnet 43, 4040 Jyllinge.

Enhedens BBR-areal er 106 m² på Kirsebærhegnet 43, 4040 Jyllinge.

Den primære bygning blev opført i 2001 på Kirsebærhegnet 43, 4040 Jyllinge.

Prisen var 1,94 mio. kr., da Kirsebærhegnet 43, 4040 Jyllinge senest blev handlet i 2015.

2,25 mio. kr. er vurdering på Kirsebærhegnet 43, 4040 Jyllinge.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis