Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5766837ESR621-259738

Kirkegårds Alle 4

6070 Christiansfeld
Kolding Christiansfeld, 168 (Byzone) Kontor, handel og lager
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1908
Bebyggelsesprocent82%

Areal

Grundareal649 m²
Bygningsareal532 m²
Beboelsesareal100 m²
Erhvervsareal404 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Kirkegårds Alle 4, 6070 Christiansfeld. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Kirkegårds Alle 4, 6070 Christiansfeld. I 1908 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 532 m² på en 649 m² stor grund. Den 1. januar 2023 fandt den seneste handel sted, da Kirkegårds Alle 4 ApS sikrede sig ejendommen via "anden overdragelse" til en værdi á 3,07 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,85 mio. kr., hvoraf grunden udgør 389.400 kr.

Fakta om Kirkegårds Alle 4, 6070 Christiansfeld

Industriejendommen er placeret på Kirkegårds Alle 4, 6070 Christiansfeld og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 532 m² fordelt på en beboelsesenhed og en erhvervsenhed. Den primære bygning er opført i 1908 og befinder sig på en 649 m² stor grund.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen benyttes primært til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 14.456 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2023, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 3,07 mio. kr. via "anden overdragelse", hvor Kirkegårds Alle 4 ApS var køber og Handelshuset i Christiansfeld ApS sælger. Det giver en kvadratmeterpris på 5.782 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 1,85 mio. kr., hvoraf grunden udgør 389.400 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Kirkegårds Alle 4 ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens FMAS Holding ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 4,05 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Attila Daniel Szocska, der fungerer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

Kirkegårds Alle 4 ApS ejer Kirkegårds Alle 4, 6070 Christiansfeld.

Ejendommens BBR-areal er 532 m² på Kirkegårds Alle 4, 6070 Christiansfeld.

Den primære bygning blev opført i 1908 på Kirkegårds Alle 4, 6070 Christiansfeld.

Prisen var 3,07 mio. kr., da Kirkegårds Alle 4, 6070 Christiansfeld senest blev handlet i 2023.

1,85 mio. kr. er vurdering på Kirkegårds Alle 4, 6070 Christiansfeld.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis