Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE310530ESR580-025791

Kildespringet 2, st tv

6200 Aabenraa
Aabenraa Kolstrup under Aabenraa, 188 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2009

Areal

Beboelsesareal131 m²

Få alle informationer om Kildespringet 2, st. tv, 6200 Aabenraa på Resights. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Kildespringet 2, st. tv, 6200 Aabenraa. Den 13. juni 2008 fandt den seneste transaktion sted, da TANGANYKA A/S erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,9 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,69 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,44 mio. kr.

Fakta om Kildespringet 2, st. tv, 6200 Aabenraa

Ejerlejligheden ligger på Kildespringet 2, st. tv, 6200 Aabenraa. Lejligheden har 4 værelser og har et BBR-areal på 131 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.861 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 13. juni 2008, hvor prisen var 2,9 mio. kr. Det giver en kvadratmeterpris på 22.137 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,69 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,44 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af TANGANYKA A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter, mens Alexander Gabriel Supnet er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 33,300 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 20 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 45,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Daniel Broders Frost, der også fungerer som direktør.

Ofte stillede spørgsmål

TANGANYKA A/S ejer Kildespringet 2, st. tv, 6200 Aabenraa.

Den primære bygning blev opført i 2009 på Kildespringet 2, st. tv, 6200 Aabenraa.

Prisen var 2,9 mio. kr., da Kildespringet 2, st. tv, 6200 Aabenraa senest blev handlet i 2008.

2,69 mio. kr. er vurdering på Kildespringet 2, st. tv, 6200 Aabenraa.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis