Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE727136ESR440-002043

Kikkenborg 49

5300 Kerteminde
Kerteminde Broløkke Hgd., Viby, 1ø (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1998

Areal

Bygningsareal48 m²
Beboelsesareal48 m²

Få alle informationer om Kikkenborg 49, 5300 Kerteminde på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Kikkenborg 49, 5300 Kerteminde finder du ejendommen. Den sidste handel fandt sted den 9. september 2016, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,3 mio. kr.

Fakta om Kikkenborg 49, 5300 Kerteminde

Fritidsejendommen ligger på Kikkenborg 49, 5300 Kerteminde og har et samlet bygningsareal á 48 m². Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 48 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Ejendommen benyttes hovedsageligt til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 9. september 2016, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,3 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 27.083 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,2 mio. kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Kikkenborg 49, 5300 Kerteminde.

Den primære bygning blev opført i 1998 på Kikkenborg 49, 5300 Kerteminde.

Prisen var 1,3 mio. kr., da Kikkenborg 49, 5300 Kerteminde senest blev handlet i 2016.

1,2 mio. kr. er vurdering på Kikkenborg 49, 5300 Kerteminde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis