Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE8597938ESR580-004384

Kempesteens Vej 35

6330 Padborg
Aabenraa Bov Ejerlav, Bov, 1392 (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2001
Bebyggelsesprocent24%

Areal

Grundareal839 m²
Bygningsareal205 m²
Beboelsesareal164 m²

Få alle oplysninger om Kempesteens Vej 35, Bov, 6330 Padborg på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Kempesteens Vej 35, Bov, 6330 Padborg findes ejendommen. I 2001 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 205 m² på en 839 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,95 mio. kr., hvoraf grunden udgør 367.000 kr.

Fakta om Kempesteens Vej 35, Bov, 6330 Padborg

Villaen ligger placeret på Kempesteens Vej 35, Bov, 6330 Padborg og har et samlet bygningsareal på 205 m². Den primære bygning er opført i 2001 og er beliggende på en 839 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 164 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 212 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 1,95 mio. kr., hvoraf grunden udgør 367.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

Privat ejer Kempesteens Vej 35, Bov, 6330 Padborg.

Enhedens BBR-areal er 164 m² på Kempesteens Vej 35, Bov, 6330 Padborg.

Den primære bygning blev opført i 2001 på Kempesteens Vej 35, Bov, 6330 Padborg.

1,95 mio. kr. er vurdering på Kempesteens Vej 35, Bov, 6330 Padborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis