Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE125525ESR101-702111

Kastrupvej 50, 2 j

2300 København S
København Sundbyøster, København, 7a (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1970

Areal

Beboelsesareal51 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Kastrupvej 50, 2. j, 2300 København S. Se lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Kastrupvej 50, 2. j, 2300 København S. Den 26. januar 2023 fandt den seneste transaktion sted, da Star Investment ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,4 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,93 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,63 mio. kr.

Fakta om Kastrupvej 50, 2. j, 2300 København S

Ejerlejligheden er placeret på Kastrupvej 50, 2. j, 2300 København S. Lejligheden har 1 værelse og har et BBR-areal på 51 m², hvoraf 43 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 4 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.359 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 26. januar 2023, hvor værdiansættelsen var 1,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Star Investment ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 27.450 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,93 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,63 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Star Investment ApS, der primært beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Fadhil Muhammed Saoudi Al-Saoudi er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 2,55 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Fadhil Muhammed Saoudi Al-Saoudi, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Fadhil Muhammed Saoudi Al-Saoudi i alt fire ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Star Investment ApS ejer Kastrupvej 50, 2. j, 2300 København S.

Den primære bygning blev opført i 1970 på Kastrupvej 50, 2. j, 2300 København S.

Prisen var 1,4 mio. kr., da Kastrupvej 50, 2. j, 2300 København S senest blev handlet i 2023.

1,93 mio. kr. er vurdering på Kastrupvej 50, 2. j, 2300 København S.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis