Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE9523789ESR330-030228

Kassebjerggårdsvej 15

4200 Slagelse
Slagelse Skovsø, Slagelse Jorder, 18au (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2006
Bebyggelsesprocent17%

Areal

Grundareal1.164 m²
Bygningsareal186 m²
Beboelsesareal186 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Kassebjerggårdsvej 15, 4200 Slagelse. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Kassebjerggårdsvej 15, 4200 Slagelse. Ejendommen har et bygningsareal på 186 m² og blev konstrueret i 2006 på en 1.164 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 25. januar 2013, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen via "anden overdragelse" til en værdi á 1,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,51 mio. kr., hvoraf grunden udgør 951.000 kr.

Fakta om Kassebjerggårdsvej 15, 4200 Slagelse

Villaen er beliggende på Kassebjerggårdsvej 15, 4200 Slagelse og har et samlet bygningsareal på 186 m². Den primære bygning er opført i 2006 og ligger på en 1.164 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 186 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.788 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 25. januar 2013, hvor værdiansættelsen af villaen var 1,5 mio. kr. via "anden overdragelse", hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 7.653 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,51 mio. kr., hvoraf grunden udgør 951.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Kassebjerggårdsvej 15, 4200 Slagelse.

Enhedens BBR-areal er 186 m² på Kassebjerggårdsvej 15, 4200 Slagelse.

Den primære bygning blev bygget i 2006 på Kassebjerggårdsvej 15, 4200 Slagelse.

Prisen var 1,5 mio. kr., da Kassebjerggårdsvej 15, 4200 Slagelse senest blev handlet i 2013.

3,51 mio. kr. er vurdering på Kassebjerggårdsvej 15, 4200 Slagelse.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis