kommunerne nedenfor.
Kaskelotten 9
9490 PandrupFå alle informationer om Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup findes ejendommen. I 1979 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 80 m² på en 3.143 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 27. september 2019, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen via en familieoverdragelse til en værdi á 1,31 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,74 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,06 mio. kr.
Fakta om Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup
Fritidsejendommen er beliggende på Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup og har et samlet bygningsareal på 80 m². Enheden er bygget i 1979 og befinder sig på en 3.143 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 80 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Ejendommen benyttes primært til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 18.771 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 27. september 2019, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,31 mio. kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 16.468 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,74 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,06 mio. kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup?
En eller flere privat(e) ejer Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup.
Hvor stor er Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup?
Enhedens BBR-areal er 80 m² på Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup.
Hvornår blev Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup opført?
Den primære bygning blev bygget i 1979 på Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup.
Hvad er Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup værd?
Prisen var 1,31 mio. kr., da Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup senest blev handlet i 2019.
Hvad er Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup vurderet til?
1,74 mio. kr. er vurdering på Kaskelotten 9, Rødhus, 9490 Pandrup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.