kommunerne nedenfor.
Kårup Vænge 2
4894 Øster UlslevFå alle informationer om Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev på Resights. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 119 m² og blev konstrueret i 1900 på en 1.937 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 1. april 2014, hvor BRYDEHOLM EJENDOMME ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 500.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 808.000 kr., hvoraf grunden udgør 142.000 kr.
Fakta om Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev
Villaen ligger placeret på Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev og har et samlet bygningsareal á 119 m². Den primære bygning, der er opført i 1900, blev senest renoveret i 2006 og ligger på en 1.937 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 165 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der består af 46 m². I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.147 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. april 2014, hvor værdiansættelsen var 500.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor BRYDEHOLM EJENDOMME ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 2.173 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 808.000 kr., hvoraf grunden udgør 142.000 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af BRYDEHOLM EJENDOMME ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Sydhavsøernes Invest A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 71 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 43,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kenneth Gudmundsson, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Sydhavsøernes Invest A/S i alt 96 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev?
BRYDEHOLM EJENDOMME ApS ejer Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev.
Hvad er BBR-arealet på Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev?
Enhedens BBR-areal er 165 m² på Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev.
Hvornår blev Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev opført?
Den primære bygning blev opført i 1900 på Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev.
Hvad er Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev værd?
Prisen var 500.000 kr., da Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev senest blev handlet i 2014.
Hvad er Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev vurderet til?
808.000 kr. er vurdering på Kårup Vænge 2, Godsted, 4894 Øster Ulslev.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.