Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4084531ESR730-036615

Karl Poulsensvej 1

8970 Havndal
Randers Udbyover By, Udbyneder, 12ec (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1928
Bebyggelsesprocent18%

Areal

Grundareal708 m²
Bygningsareal100 m²
Beboelsesareal120 m²
Areal af udnyttet tagetage20 m²

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Karl Poulsensvej 1, 8970 Havndal. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Karl Poulsensvej 1, 8970 Havndal. I 1928 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 100 m² på en 708 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 605.000 kr., hvoraf grunden udgør 105.000 kr.

Fakta om Karl Poulsensvej 1, 8970 Havndal

Villaen er placeret på Karl Poulsensvej 1, 8970 Havndal og har et samlet bygningsareal på 100 m². Den primære bygning, der er bygget i 1928, blev senest istandsat i 1996 og ligger på en 708 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 120 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der består af 20 m². Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære bygning fik senest i 2018 tildelt et energimærke C. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.011 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 605.000 kr., hvoraf grunden udgør 105.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Karl Poulsensvej 1, 8970 Havndal.

Enhedens BBR-areal er 120 m² på Karl Poulsensvej 1, 8970 Havndal.

Den primære bygning blev opført i 1928 på Karl Poulsensvej 1, 8970 Havndal.

605.000 kr. er vurdering på Karl Poulsensvej 1, 8970 Havndal.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis