Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100793951

Kalvekærmosen 57

3550 Slangerup
Jordhøj By, Slangerup, 6bd (Byzone)
Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede af ejendommen på Kalvekærmosen 57, 3550 Slangerup

Få alle oplysninger om Kalvekærmosen 57, 3550 Slangerup på Resights. Se husets sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Kalvekærmosen 57, 3550 Slangerup ligger huset. I 2025 blev huset opført og har i dag et bygningsareal á 88 m² på en 177 m² stor grund.

Fakta om Kalvekærmosen 57, 3550 Slangerup

Rækkehuset er beliggende på Kalvekærmosen 57, 3550 Slangerup og har et samlet bygningsareal på 88 m². Hovedbygningen er bygget i 2025 og ligger på en 177 m² stor grund. Huset har 3 værelser og har et BBR-areal på 88 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Husets primære anvendelse er til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af HILLERØDVEJ 23 ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Klimaboliger A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer har i alt 67 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 99,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Koncenton Klimaboliger A/S i alt 234 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Kalvekærmosen 57, 3550 Slangerup?

HILLERØDVEJ 23 ApS ejer Kalvekærmosen 57, 3550 Slangerup.

Hvor stor er Kalvekærmosen 57, 3550 Slangerup?

Enhedens BBR-areal er 88 m² på Kalvekærmosen 57, 3550 Slangerup.

Hvornår blev Kalvekærmosen 57, 3550 Slangerup bygget?

Den primære bygning blev opført i 2025 på Kalvekærmosen 57, 3550 Slangerup.

Opførselsår
2025
Bebyggelsesprocent
50%
Bygningsareal (2 bygninger)
88 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
88 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?