Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100793966

Kalvekærmosen 40

3550 Slangerup
Jordhøj By, Slangerup, 6bt (Byzone)
Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede af ejendommen på Kalvekærmosen 40, 3550 Slangerup

Via Resights kan du få alle oplysninger om huset på Kalvekærmosen 40, 3550 Slangerup. Undersøg husets seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Kalvekærmosen 40, 3550 Slangerup finder du huset. I 2025 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal på 109 m² på en 136 m² stor grund.

Fakta om Kalvekærmosen 40, 3550 Slangerup

Rækkehuset har et samlet bygningsareal á 109 m² og ligger placeret på Kalvekærmosen 40, 3550 Slangerup. Den primære bygning er opført i 2025 og er lokaliseret på en 136 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 109 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Huset anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af HILLERØDVEJ 23 ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Klimaboliger A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer har i alt 67 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 99,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Koncenton Klimaboliger A/S i alt 234 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Kalvekærmosen 40, 3550 Slangerup?

HILLERØDVEJ 23 ApS ejer Kalvekærmosen 40, 3550 Slangerup.

Hvor stor er Kalvekærmosen 40, 3550 Slangerup?

Enhedens BBR-areal er 109 m² på Kalvekærmosen 40, 3550 Slangerup.

Hvornår blev Kalvekærmosen 40, 3550 Slangerup opført?

Den primære bygning blev bygget i 2025 på Kalvekærmosen 40, 3550 Slangerup.

Opførselsår
2025
Bebyggelsesprocent
80%
Bygningsareal (2 bygninger)
109 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
109 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?