Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100793934

Kalvekærmosen 21

3550 Slangerup
Frederikssund Jordhøj By, Slangerup, 6an (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2025
Bebyggelsesprocent51%

Areal

Grundareal188 m²
Bygningsareal96 m²
Beboelsesareal96 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om huset på Kalvekærmosen 21, 3550 Slangerup. Se husets seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Kalvekærmosen 21, 3550 Slangerup finder du huset. I 2025 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal á 96 m² på en 188 m² stor grund.

Fakta om Kalvekærmosen 21, 3550 Slangerup

Rækkehuset har et samlet bygningsareal på 96 m² og ligger placeret på Kalvekærmosen 21, 3550 Slangerup. Den primære bygning er bygget i 2025 og befinder sig på en 188 m² stor grund. Huset fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 96 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Husets hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af HILLERØDVEJ 23 ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Klimaboliger A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 67 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 192 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Koncenton Klimaboliger A/S i alt 234 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

HILLERØDVEJ 23 ApS ejer Kalvekærmosen 21, 3550 Slangerup.

Enhedens BBR-areal er 96 m² på Kalvekærmosen 21, 3550 Slangerup.

Den primære bygning blev bygget i 2025 på Kalvekærmosen 21, 3550 Slangerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis