kommunerne nedenfor.
Kaj Thanings Alle 2
5466 AsperupFå alle informationer om Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup på Resights. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup. Ejendommen har et bygningsareal på 3.842 m² og blev konstrueret i 1959 på den 32.767 m² store grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 8,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,68 mio. kr.
Fakta om Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup
Undervisningsejendommen er beliggende på Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup og består af otte bygninger med et samlet bygningsareal på 3.842 m² udgjort af 11 beboelsesenheder og en erhvervsenhed. Den primære bygning, der er bygget i 1959, blev senest moderniseret i 1987 og er beliggende på en 32.767 m² stor grund.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Der er desuden en udnyttet kælder på 1.725 m². Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Hovedbygningen fik senest i 2020 tildelt et energimærke F. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til undervisningsformål. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 35.859 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Undervisningsejendommen er af det offentlige vurderet til 8,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,68 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er ejet af Baaring Efterskole, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden undervisning i.a.n.. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Martin Høybye, der også agerer som reel ejer.
Hvem ejer Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup?
Baaring Efterskole ejer Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup.
Hvor stor er Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup?
Ejendommens BBR-areal er 3.842 m² på Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup.
Hvornår blev Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup opført?
Den primære bygning blev bygget i 1959 på Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup.
Hvad er Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup vurderet til?
8,75 mio. kr. er vurdering på Kaj Thanings Alle 2, Baaring, 5466 Asperup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.