Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE10091500ESR219-140828

Kaj Sommers Vej 4

3320 Skævinge
Hillerød Skævinge By, Skævinge, 9qz (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2008
Bebyggelsesprocent15%

Areal

Grundareal938 m²
Bygningsareal140 m²
Beboelsesareal140 m²

Få alle oplysninger om Kaj Sommers Vej 4, 3320 Skævinge på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Kaj Sommers Vej 4, 3320 Skævinge. Ejendommen har et bygningsareal på 140 m² og blev opført i 2008 på en 938 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 1. juli 2008, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,37 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,76 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,65 mio. kr.

Fakta om Kaj Sommers Vej 4, 3320 Skævinge

Villaen har et samlet bygningsareal på 140 m² og ligger placeret på Kaj Sommers Vej 4, 3320 Skævinge. Den primære bygning er bygget i 2008 og er lokaliseret på en 938 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 140 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære bygning blev senest i 2026 tildelt et energimærke B. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 13.292 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 1,37 mio. kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 1. juli 2008. Det giver en kvadratmeterpris på 9.821 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,76 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,65 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Kaj Sommers Vej 4, 3320 Skævinge.

Enhedens BBR-areal er 140 m² på Kaj Sommers Vej 4, 3320 Skævinge.

Den primære bygning blev bygget i 2008 på Kaj Sommers Vej 4, 3320 Skævinge.

Prisen var 1,37 mio. kr., da Kaj Sommers Vej 4, 3320 Skævinge senest blev handlet i 2008.

3,76 mio. kr. er vurdering på Kaj Sommers Vej 4, 3320 Skævinge.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis