Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4258568ESR746-008400

Kærmindevej 13

8680 Ry
Skanderborg Siim By, Dover, 5by (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1965
Bebyggelsesprocent20%

Areal

Grundareal737 m²
Bygningsareal131 m²
Beboelsesareal116 m²
Areal af kælder65 m²

Få alle oplysninger om Kærmindevej 13, 8680 Ry på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Kærmindevej 13, 8680 Ry. Ejendommen har et bygningsareal på 131 m² og blev konstrueret i 1965 på en 737 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,68 mio. kr.

Fakta om Kærmindevej 13, 8680 Ry

Villaen er placeret på Kærmindevej 13, 8680 Ry og har et samlet bygningsareal á 131 m². Den primære bygning er bygget i 1965 og ligger på en 737 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 116 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der er 0 m². Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af bindingsværk, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 14.226 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 2,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,68 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Kærmindevej 13, 8680 Ry.

Enhedens BBR-areal er 116 m² på Kærmindevej 13, 8680 Ry.

Den primære bygning blev opført i 1965 på Kærmindevej 13, 8680 Ry.

2,5 mio. kr. er vurdering på Kærmindevej 13, 8680 Ry.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis