kommunerne nedenfor.
Jyttesvej 2
9480 LøkkenGennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken kan du finde ejendommen. I 1989 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 150 m² på en 2.166 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 30. januar 2010, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen via en familieoverdragelse til en værdi á 2,77 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,32 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,4 mio. kr.
Fakta om Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken
Fritidsejendommen er placeret på Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken og har et samlet bygningsareal på 150 m². Enheden er bygget i 1989 og befinder sig på en 2.166 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 150 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens primære benyttelse er til fritidsformål (feriehus). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 14.487 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 30. januar 2010, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 2,77 mio. kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 18.500 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 3,32 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,4 mio. kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken?
En eller flere privat(e) ejer Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken.
Hvor stor er Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken?
Enhedens BBR-areal er 150 m² på Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken.
Hvornår blev Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1989 på Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken.
Hvad er Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken værd?
Prisen var 2,77 mio. kr., da Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken senest blev handlet i 2010.
Hvad er Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken vurderet til?
3,32 mio. kr. er vurdering på Jyttesvej 2, Grønhøj, 9480 Løkken.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.