Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 240396
ESR: 185061825

John Tranums Alle 5, tv

2770 Kastrup
Tårnby Kommune: Kastrup By, Kastrup, 2fs (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på John Tranums Alle 5,  tv, 2770 Kastrup

Få alle informationer om John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup på Resights. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup kan du finde lejligheden. Den seneste transaktion fandt sted den 5. juni 2024, hvor NN EJENDOMME ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,07 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,92 mio. kr.

Fakta om John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup

Ejerlejligheden er beliggende på John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 62 m², mens det tinglyste areal udgør 56 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.392 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 5. juni 2024, hvor værdiansættelsen var 2,07 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor NN EJENDOMME ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 33.467 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,92 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af NN EJENDOMME ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Lars Nielsen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 0 kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Nielsen, der fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Lars Nielsen i alt to ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup?

NN EJENDOMME ApS ejer John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup.

Hvornår blev John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup opført?

Den primære bygning blev bygget i 1950 på John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup.

Hvad er prisen på John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup?

Prisen var 2,07 mio. kr., da John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup senest blev handlet i 2024.

Hvad er John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup vurderet til?

2,25 mio. kr. er vurdering på John Tranums Alle 5, 2. tv, 2770 Kastrup.

Ny vurdering
2.555.000 DKK
Ejendomsværdi foreløbig 2024
2.252.000 DKK
Ejendomsværdi ny 2020
D
Opførselsår
1950
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
62 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?