kommunerne nedenfor.
John F. Kennedys Plads 1F, 3
9000 AalborgFå alle informationer om John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg på Resights. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg. Den seneste transaktion fandt sted den 7. februar 2025, hvor JFK Arkaden ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 400 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 602.800 kr.
Fakta om John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg
Enheden er beliggende på John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 7 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til handel og/eller kontor. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 19.828 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 7. februar 2025, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 400 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor JFK Arkaden ApS købte ejendommen af Commercial Real Estate Denmark P/S. Det giver en kvadratmeterpris på 12.723 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 2,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 602.800 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af JFK Arkaden ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Carl Ejler Rasmussen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 95,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt 45 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Anders Lomholt Dinnsen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Carl Ejler Rasmussen i alt 279 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg?
JFK Arkaden ApS ejer John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg.
Hvornår blev John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg opført?
Den primære bygning blev opført i 2004 på John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg.
Hvad er prisen på John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg?
Prisen var 400 mio. kr., da John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg senest blev handlet i 2025.
Hvad er John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg vurderet til?
2,15 mio. kr. er vurdering på John F. Kennedys Plads 1F, st. 3, 9000 Aalborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.