Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Jernurtvej 9, 1. th, 2750 Ballerup. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Jernurtvej 9, 1. th, 2750 Ballerup ligger lejligheden.
Fakta om Jernurtvej 9, 1. th, 2750 Ballerup
Ejerlejligheden ligger på Jernurtvej 9, 1. th, 2750 Ballerup. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 64 m², mens det tinglyste areal udgør 57 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 7 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Gutenberghof Residential BP V ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Gutenberghof SCS, SICAV-RAIF er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 124 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 375 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Morten Wordenskjold Hansen, der også opererer som direktør.
Ofte stillede spørgsmål
Gutenberghof Residential BP V ApS ejer Jernurtvej 9, 1. th, 2750 Ballerup.
Den primære bygning blev opført i 2024 på Jernurtvej 9, 1. th, 2750 Ballerup.