Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE315387ESR573-111667

Jernbanegade 1, 1 tv

6862 Tistrup
Varde Agerkrog By, Tistrup, 1s (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1900

Areal

Beboelsesareal90 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Jernbanegade 1, 1. tv, 6862 Tistrup. Se lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Jernbanegade 1, 1. tv, 6862 Tistrup. Den seneste transaktion fandt sted den 4. marts 2026, hvor Mellers Ejendomme ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 510.000 kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 900.000 kr., hvoraf grunden udgør 234.000 kr.

Fakta om Jernbanegade 1, 1. tv, 6862 Tistrup

Ejerlejligheden er placeret på Jernbanegade 1, 1. tv, 6862 Tistrup. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 90 m², hvoraf 98 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 511 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 4. marts 2026, hvor værdiansættelsen var 510.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor Mellers Ejendomme ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 5.666 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 900.000 kr., hvoraf grunden udgør 234.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Mellers Ejendomme ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Lasse Mellergaard Pedersen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 13 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 3,42 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Mellergaard Pedersen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Lasse Mellergaard Pedersen i alt 15 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Mellers Ejendomme ApS ejer Jernbanegade 1, 1. tv, 6862 Tistrup.

Den primære bygning blev opført i 1900 på Jernbanegade 1, 1. tv, 6862 Tistrup.

Prisen var 510.000 kr., da Jernbanegade 1, 1. tv, 6862 Tistrup senest blev handlet i 2026.

900.000 kr. er vurdering på Jernbanegade 1, 1. tv, 6862 Tistrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis